W poprzedniej części artykułu opisaliśmy proces produkcji na etapach wyboru (stworzenia) szablonów, doboru materiałów oraz przygotowania wykrojów do nadruku.

Proces drukowania rozpoczyna się przy komputerach grafików. Projekt nadruku dostosowywany jest do wymagań techniki sitodruku. Poszczególne kolory zostają odseparowane a elementy je zawierające drukowane są na specjalnej folii. Folia ta jest wykorzystywana przy naświetlaniu sit drukarskich. W efekcie tych prac powstają matryce sitodrukowe dla poszczególnych kolorów nadruku.

 

Sam proces drukowania odbywa się przy użyciu karuzel sitodrukowych. Matryce są starannie układane tak aby poszczególne elementy nadruku pasowały do siebie w 100%. Na matryce nakładana jest farba która następnie jest przez nie przeciskana bezpośrednio na powierzchnię wykrojów. Istotnym elementem tego etapu jest użycie wysokiej jakości farb drukarskich oraz idealne dobranie kolorów.

Końcowym etapem procesu drukowania jest utrwalenie nadruku wysoką temperaturą – wykroje przepuszczane są przez specjalny tunel suszący.

W kolejnym etapie przedrukowane wykroje są zszywane z pozostałymi. Niezmiernie ważna jest tu precyzja i dbałość o szczegóły. Szwaczki troszczą się o to aby każdy szew był równy i estetyczny. W międzyczasie przyszywane są także dodatki w postaci metek żakardowych, tasiemek oraz naszywek.

Na zakończenie ubrania  są prasowane. Doczepiane są kartonowe przywieszki. Produkty są starannie składane i pakowane w foliowe woreczki.

 

Dowiedz się więcej o produkcji bluz bawełnianych.

Dowiedz się więcej o produkcji T-shirtów.

Dodatkowe informacje o nadrukach sitodrukowych.

 

Odzież kibicowska najwyższej jakości

Skontaktuj się z nami

Strona kontaktowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *